Obserwując wiele barwnych postaci w świecie biznesu pozwalam sobie dość często zadawać pytanie w różnych dyskusjach: Czy ambicja pomaga czy bardziej przeszkadza w codziennym życiu zarówno zawodowym jak i prywatnym?
Ciekawym rezultatem tych rozmów jest różnorodność opinii moich dyskutantów… 

Ambicja będąc prostą drogą do zaangażowania i zwiększonej motywacji do realizacji postawionych celów zarówno tych zawodowych jak i osobistych potrafi jednocześnie zapuścić się w boczne odnogi prowadzące do nadużyć, zagubienia drugiego człowieka oraz wspólnego celu organizacji czy społeczności.
Ambicja u pracowników będąca marzeniem wielu szefów świadomych jej mocy i potęgi potrafi jednocześnie zatrzymać rozwój zespołu, a co za tym idzie zagrozić wspólnym celom i obniżyć efektywność realizowanych zadań, czy w ostateczności do zachwiania równowagi organizacji.
Ambicja w życiu prywatnym będąca motorem rozwoju osobistego i osiągania postawionych sobie celów potrafi jednocześnie zabić w nas empatię, wrażliwość na drugiego człowieka i umiejętność cieszenia się drobnymi rzeczami, a w konsekwencji doprowadzić do poczucia braku szczęścia.

Ambicja potęga i słabość w jednym! 

Dla mnie ambicja jest pięknym i jednocześnie potężnym narzędziem wspierającym każdego z nas w zdobywaniu kolejnych etapów naszego rozwoju. Bez ambicji łatwo stać w miejscu.
Ambicja jest motorem napędowym, jest siłą pchającą, jest naturalnym motywatorem.
Ambicja jednak, jako potężne narzędzie, jest najbardziej efektywna w rozsądnych i świadomych rękach.
Taka siła i moc musi być kontrolowana i sterowana zgodnie z jej właściwym przeznaczeniem, żeby pozostała bezpieczna. Każdorazowo kiedy widzisz, że przekraczasz „prędkość” i „łamiesz zasady” koniecznie się zatrzymaj i zrewiduj własne wartości i cele.
Ambicja we właściwych rękach, sterowana zgodnie z wewnętrznymi wartościami wystrzeli Cię w kosmos rozwoju zarówno zawodowego jak i osobistego! 

Zatem przede wszystkim zrozum, co ma dla Ciebie największe znaczenie, zdefiniuj najważniejsze wartości Twojego życia, a potem ustal plan rozwoju i koniecznie wykorzystuj najpotężniejsze narzędzie do osiągania swoich celów jakim jest AMBICJA.

 Zapraszam na proces coachingowy, który wykorzystasz krok po kroku do odkrycia swoich wartości i aktualnego etapu w osiąganiu celów zarówno tych świadomych jak i tych głęboko zakopanych przez szarą codzienność i odrobinę zakurzonych

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane oznaczone są *

Możesz używać tych tagów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>