Cisza cudownym czasem dla siebie, dla przemyśleń spraw ważnych bardzo i tych trochę mniej, czasem zajrzenia w siebie i pooglądania tego co dla nas dobre i co nam nie służy.

Cisza grobowa, nieprzyjazna, zapowiadająca burzę, niepokojąca, dająca poczucie, że coś nadchodzi i nie jest to coś, czego pragniesz.

Cisza czasem trudnym, czasem zakłopotania, zmieszania, kiedy nie wiesz jak odpowiedzieć na zadane pytanie, kiedy temat jest ciężki, niewygodny lub zwyczajnie niechciany.

Cisza czasem relaksu, kiedy nie myślisz kompletnie o niczym, kiedy czujesz swój własny oddech, obserwujesz dźwięki dookoła bez przypisywania im znaczeń, kiedy po prostu jesteś tu i teraz.

Czym dla Ciebie jest cisza?

Wolisz gwar miasta, tłum ludzi i zagłuszanie życia bodżcami technologicznymi czy wolisz usiąść zapatrzeć się w piękno natury obserwując toczące się życie?

Czujesz większy komfort w rozmowie, słuchaniu muzyki i byciu z uruchomionym odbiornikiem w tle, czy raczej w ciszy, skupieniu się na własnych myślach i odczuciach, pozostając tylko z sobą

Cisza dla wielu to niewygoda i brak komfortu.

Cisza czasem jest też ucieczką.


Dla mnie cisza jest potężnym narzędziem do pracy nad sobą. Kiedy klient odpowiada „nie wiem”, uwielbiam ten moment ciszy, moment, w którym zaczyna się praca, wchodzenie w głąb własnych zasobów, poszukiwanie odpowiedzi i „nie wiem” powoli się odsuwa a pojawia się „wiem”.

Dla mnie cisza jest wytchnieniem, jest cudem natury, jest czasem wyciszenia, spokoju, uruchomienia we mnie tego co daje mi pewność, że jestem we właściwym miejscu i czasie, że we mnie jest wszystko co dla mnie ważne, co jest mi potrzebne.

Dla mnie cisza jest stanem, w którym zachodzą najpiękniejsze procesy rozwojowe, w którym ilość bodźców spada, a zmysły się wyostrzają na to, co w danym momencie daje natura, stanem w którym ciekawość tego co dookoła zastępuje automatyczne procesy wartościowania i oceniania

Dla mnie cisza jest taka dzisiaj, ale nie zawsze tym była. Znam również te inne cisze i świadomie zamieniłam je na te wspierające i pokazujące piękno i naturę.

Jeśli moja cisza brzmi dla Ciebie atrakcyjnie, zapraszam wraz z BestOrGood do wejścia na drogę poznania swojej ciszy, oswojenia jej i zaprzyjaźnienia się z nią, a wtedy, gwarantuję Ci, że stanie się dla Ciebie najważniejsza, będzie zawsze Cię wspierać w poznawaniu i akceptacji samego siebie oraz Twoich najważniejszych wartości.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane oznaczone są *

Możesz używać tych tagów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>