Wolność dająca euforię, poczucie swobody i samostanowienia, ale jednocześnie poczucie pełnej odpowiedzialności, odpowiedzialności za podejmowane decyzje te łatwe i te trudne.

Wolność powodująca nadużycia, nierozumiejąca granic, nierespektująca potrzeb innych ludzi i nie dbająca o samopoczucie bliskich.

Wolność dająca poczucie samokontroli, prawo do pójścia własną drogą, bez katowania się opinią i odczuciami innych.

Wolność pozwalająca na świadome wybory, bez uwikłania, bez uzależnienia, bez konieczności zadowalania tych bliższych i tych bliskich mniej z otoczenia.

Wolność rozumiana opacznie, wywołująca roszczenia, konflikty i zatargi z pobudek egoistycznych, niewiele wnoszących w nasze życie, nasze cele i nasze marzenia.

Wolność, czym jest dla Ciebie?
Wolność, czy ją czujesz?
Czy jest dla Ciebie, ucieczką, wybiegiem, czy życiową wartością?

Dla mnie wolność to prawo do bycia sobą, poznawania i respektowania własnych potrzeb z uszanowaniem potrzeb bliskich mi osób, prawo do realizacji własnych planów i marzeń, realizacji ich bez zbędnych ograniczeń, bez zbędnego oceniania i wartościowania tego co w Tobie i tego co we mnie, tego co w sercu każdego człowieka.

Dla mnie wolność to prawo do podejmowania decyzji bez strachu o akceptację, bez obaw o zadowolenie innych lub jego brak.

Wolność dla mnie, to również poczucie, że konsekwencje moich wyborów zaczynają i kończą się we mnie, że cokolwiek zdecyduję zbiorę tego plony, że mam prawo do własnych błędów, że mogę być sobą.

Jak wspierasz lub ograniczasz wolność własną, swojego partnera lub swojego dziecka?

Jaki jest Twój poziom akceptacji na błędy własne i swoich najbliższych?

Ile dla Ciebie oznacza potrzeba Twoich najbliższych?

Czy pod pozorem wolności, nie zostawiasz swoich bliski w sytuacji niekomfortowej, z nie zrealizowanymi oczekiwaniami i potrzebami?

Czy dbając o własną wolność, nie gubisz w tym drugiego człowieka?

Czy dbajac o drugiego człowieka i jego potrzeby nie gubisz siebie, bliskiej sobie osoby czy swojej wolności?

Wolność to ogromna siła, to narzędzie o wielkiej sprawczości, o mocy wręcz niewyobrażalnej…

Nie ma wolnych ludzi ulegających roszczeniom i oczekiwaniom innych osób, nie ma ludzi prawdziwie wolnych, krzywdzących innych, nie ma ludzi wolnych z niekończącą się listą oczekiwań i roszczeń do otoczenia.

Prawdziwa wolność jest w głowie i w poziomie akceptacji nas samych, naszych talentów i naszych ograniczeń.

Chcesz odszukać własną wolność, wolność wspierającą Twoje poczucie satysfakcji i dające Ci komfort i ciszę ze spokojem?
Zapraszam do BestOrGood! Tutaj odkryjemy wspólnie Twoje najważniejsze wartości i cele, tak abyś Twoje życie przeżył najlepiej jak się da.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane oznaczone są *

Możesz używać tych tagów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>